0
0

داشتن سایت چه مزایایی دارد؟

117 بازدید
مزایای سایت

سایت چیست؟

سایت را می‌توانیم صفحه‌ ای با تعداد صفحات متعدد که شامل محتوا های متفاوتی ازجمله مطلب، عکس، فیلم، پادکست و… است در نظر بگیریم که آدرس مشخصی دارد و از آن می‌توان برای آگاهی در زمینه‌ های متفاوت، کسب خدمات و خرید و فروش و… استفاده کرد، در ادامه مزایای سایت را شرح میدهیم.

درواقع می‌شود سایت را، یک راه ارتباطی بین خودتان و کاربران در نظر بگیرید که میتوانید از این طریق با یکدیگر تعامل داشته باشید، در ادامه با سایت، انواع آن و تاثیرات آن نکاتی می آموزیم.

انواع سایت

سایت استاتیک:

این سایت‌ ها پنل مدیریت ندارند و خودتان نمی‌توانید محتوای آن را تغییر دهید یا به روز رسانی کنید، تنها فردی که سایت را طراحی کرده است به سایت دسترسی دارد، طراحی این سایت‌ ها آسان است به همین جهت هزینه طراحی آن کمتر است.

سایت داینامیک:

این سایت‌ ها توسط مدیران سایت قابل تغییر و به‌ روز رسانی هستند و بر اساس سیستم مدیریت محتوا طراحی می‌شوند.

اجزای تشکیل دهندهٔ سایت‌ها

  • دامنه

به نام سایت شما دامنه گفته می‌شود، درواقع از طریق دامنه افراد میتوانند وارد سایت شما شوند، آدرس اینترنتی سایت را دامنه میگوییم، دامنه باید منحصربه‌فرد باشد، نباید تکراری باشد.

  • صفحه اصلی

صفحه‌ای است که کاربر بعد از ورود به سایت شما آن را مشاهده می‌کند، این صفحه هدف و هویت سایت شما را به کاربران معرفی می‌کند، این صفحه حاوی مطلب، تصاویر، فیلم و… است و همچنین از طریق این صفحه با مراجعه به سر تیتر ها می‌توانید وارد صفحات دیگر سایت شوید.

  • معرفی محصول

صفحه‌ای است که مانند صفحه اصلی دارای محتوا بوده و در این صفحه می‌توانید به مطالعه مقالات و مطالب، آشنایی با خدمات و مشاهده محصولات بپردازید.

  • درباره ما و تماس با ما

صفحه‌ ای است که در آن به معرفی خودتان و خدمتتان می‌پردازید و راه‌های ارتباط کاربران با خودتان را که شامل شماره تماس، آدرس پستی و نشانی سایر شبکه‌های اجتماعی و… است را در این بخش قرار می‌دهید.

چرا برای رونق کسب‌ و کارمان به سایت نیاز داریم؟

با توجه به پیشرفت تکنولوژی، استفاده از فضای مجازی در سرتاسر دنیا افزایش یافته است و همه افراد اطلاعاتی را که برای رفع نیازهایشان لازم دارند در فضای مجازی جست‌وجو می‌کنند.

سایت یکی از قدرتمند ترین ابزار برای تبلیغات و دیده شدن شغل شما و داشتن بستری مناسب برای معرفی شرکت، محصولات، خدمات و سازمان تان است که از این طریق میتوانید مخاطبان بیشتری را پیدا کنید و این موضوع از مزایای سایت است.

با توجه به شواهد، کاربران ایرانی روزانه بین 5 تا 9 ساعت از زمان خود را در فضای مجازی سپری می‌کنند که زمان زیادی از روز را شامل می‌شود.

مزایای سایت

مزایای سایت

چه مشاغلی به سایت نیاز دارند؟

سایت در همهٔ مشاغل و خدمات کاربرد دارد و با توجه به پیشرفت علم همهٔ شغل‌ها برای پیشرفت و رشدشان به سایت نیاز دارند، سایت نشان دهندهٔ برند و هویت شغل افراد است، طراحی سایت در همهٔ حوزه‌ ها ازجمله طراحی سایت برای شرکت‌ها، پزشکان، فروشگاه‌ ها، طراحی سایت خبری، سرگرمی و… قابل‌اجرا است.

مزایای سایت داشتن را میدانید؟

1- تبلیغی مقرون به صرفه

افراد برای رونق کسب و کارشان از روش‌ های تبلیغاتی متفاوتی مانند پخش تراکت، بیلبورد، تبلیغات تلویزیونی و رادیویی و… استفاده می‌کنند، این روش‌ های تبلیغاتی هزینه‌ های بالایی دارند و استفاده از آن‌ ها دارای محدویت زمانی است.

قطعاً تبلیغات ابزار مهمی هستند که موجب رونق کسب‌ و کار افراد می‌شوند اما بهتر است برای تبلیغ شغل، خدمات و کالای خود از روش نوینی که تأثیرات بیشتر و هزینه‌ های کمتری دارد استفاده کنید، یکی از بهترین روش‌ های تبلیغات، راه‌اندازی وب‌ سایت است که از مزایای سایت این است که میتوانید به کمک آن با هزینه‌ های منصفانه‌ تری کسب و کارتان را رونق دهید.

2- سهولت دسترسی

با توجه به دغدغه‌ ها و مشغله‌ های زندگی امروزی، افراد ترجیح میدهند که زمان خود را صرف مسائل ارزشمند کنند، فراگیری اینترنت مردم را به دریافت خدمات و کالا از طریق خرید آنلاین علاقه‌ مند کرده است، در گذشته مردم اعتماد کمتری به خرید اینترنتی و آنلاین داشتند.

با پیشرفت تکنولوژی و شیوع ویروس کرونا در جهان، قوانین و مقررات امنیتی بیشتری در رابطه با خرید و فروش آنلاین و اینترنتی وضع شدند و اعتماد افراد نسبت به این موضوع افزایش یافت.

توجه کنید که همهٔ مراکز خرید، فروشگاه‌ ها و شرکت‌ ها تنها در بازهٔ زمانی مشخصی قادر به ارائه خدمات هستند، ارائه خدمات از طریق وب سایت‌ ها میتواند در هر ساعتی از شبانه‌ روز و در هر مکانی انجام شود.

3- اطلاع‌رسانی سریع

اطلاع‌ رسانی دربارهٔ خدمتتان، فروش‌ های ویژه و… از طریق تراکت و بیلبورد و سایر ابزار های تبلیغاتی زمان‌ بر و پر هزینه است، با استفاده از وب‌ سایت میتوانید به مشتریان و افراد، با سرعت بیشتری اطلاع‌ رسانی کنید، ضمن اینکه در تبلیغ از کسب‌ و کارتان به‌ وسیله وب‌ سایت میتوانید مطالب، خدمات و دیگر ویژگی‌ های مربوط به کسب‌ و کارتان را به‌ راحتی تغییر بدهید و به روز رسانی کنید.

4- برندینگ و اعتبار سازی

یکی از ویژگی‌ های اصلی برند های موفق خارجی و داخلی، داشتن وب سایتی است که موجب اعتبار بخشی به آن کسب‌وکار می‌شود، با توجه به این موضوع که همهٔ مشاغل دارای رقیب هستند، هر شغلی نیازمند نام تجاری و برند است، وب سایت‌ ها برند مشاغل را معرفی می‌کنند و از این طریق موجب رشد مشاغل می‌شوند.

5- افزایش مشتریان

کسب‌ و کارهایی که همچنان به‌ صورت سنتی و بدون استفاده از فضای مجازی به فعالیت می‌پردازند، تنها در یک محله شناخته شده‌اند اما کسب و کارهایی که با استفاده از فضای مجازی و سایت به معرفی خدمات، کالا و شرکتشان اقدام می‌کنند مشتریان بیشتری دارند و می‌توانند در چند شهر مختلف یا کشورهای مختلف خدمتشان را ارائه کنند.

مزایای سایت

مزایای سایت

6- دسترسی افراد بیشتر

دفتر ها و شرکت‌ های بزرگ حتی در بهترین محله‌ های شهرها تضمین کنندهٔ موفقیت صاحبان آن شرکت‌ ها نیستند، چرا که تنها افراد نزدیک و محلی و افراد کم و محدودی به آن شرکت‌ ها دسترسی دارند، ارائه خدمات و فروش محصولات از طریق وب سایت قابلیت دسترسی تعداد زیادی از افراد را دارد و افراد زیادی می‌توانند از طریق وب سایت با شغل و خدمات شما آشنا شوند.

7- بازاریابی گسترده

توجه کنید که هزینهٔ بازاریابی برای وب سایت ارزان‌ تر از سایر بازاریابی‌ هاست، برای ارتقا و پیشرفت وب سایت می‌توانید وب سایت خود را سئو کنید، از طریق سئوی سایت می‌توانید رتبه سایت خود را در گوگل بالا ببرید که باعث دیده شدن بیشتر سایت شما توسط کاربران می‌شود و از این طریق می‌توانید تمامی تغییرات ایجاد شده و نتیجه‌ های تأثیرات وب سایت خود را مشاهده کنید.

8- ارائه خدمات بهتر

شما میتوانید از طریق استفاده از وب سایت برای کسب و کار و شغلتان خدمات بهتر و بیشتری به مشتریان ارائه بدهید، با افزایش تعامل خود و کاربران می‌توانید از نیاز های مشتریان و کاربران آگاهی‌ های بیشتری کسب کنید و با قرار دادن بخش‌ های متفاوتی در وب سایت ازجمله بخش پرسش و پاسخ یا توضیحات تکمیلی درباره نوع خدمات و محصولات تان خدمات بهتری را ارائه دهید و کسب و کارتان را رونق ببخشید.

9- رضایت کاربران

استفادهٔ راحت کاربران از خدمات شما و خرید راحت‌ تر توسط مشتریان از مزایای سایت است و موجب افزایش رضایت بیشتر کاربران شده و باعث می‌شود که خرید از شما افزایش یابد که موجب ارتقا و رشد کسب و کارتان خواهد شد.

10- کاهش هزینه‌های اضافه

کسب و کارهای سنتی برای ادامه حیات خود نیاز به هزینه‌ های جانبی مانند اجازه دفتر یا مغازه، شارژ، قبض آب و برق و… دارند که با داشتن وب سایت این هزینه‌ های بیهوده حذف می‌شود و شما می‌توانید از این هزینه‌ ها برای ارتقا و افزایش کیفیت سایت خودتان استفاده کنید که موجب کسب درآمد بیشترتان خواهد شد.

مزایای سایت

مزایای سایت

11- کارآفرینی

اگر شما جزو افرادی هستید که به کارآفرینی و تأثیر گذاری در زندگی انسان‌های دیگر علاقه دارید و دنبال کشف ایده‌ های تازه و خلاقانه‌اید، می‌توانید با داشتن وب سایت مخصوص کسب و کارتان، بر اساس ایده‌ها و تعامل با مشتریان به بازاریابی و فروش اقدام کنید و در نتیجه به درآمد برسید که این مورد یکی از مزایای سایت است.

12- تبلیغی همیشگی

روش‌های تبلیغاتی مانند پخش تراکت، بیلبورد و… تا زمانی که برایشان هزینه پرداخت کنید کسب و کارتان را تبلیغ می‌کنند، وب سایت از ابزار قدرتمند تبلیغاتی است که از آن می‌توانید در مدت نامحدود استفاده کنید چراکه وب‌ سایت‌ها برخلاف سایر روش‌ های تبلیغاتی دارای بازه زمانی محدود نیستند.

 از دیگر مزایای سایت این است که خودتان می‌توانید روش‌های جدیدی را در رابطه با مدیریت وب سایت خود آموزش ببینید و آن را به راحتی ارتقا دهید.

در این مقاله با مزایای سایت آشنا شدید و متوجه ارزش سایت شدید، ما در باتویار، همراه و کنار شما هستیم تا کسب و کارتان را اینترنتی کنید و درآمدتان را افزایش دهید.

مزایای سایت

مزایای سایت

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://batoyar.com/?p=1604
اشتراک گذاری:
مدیریت : امیر گوهری
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد داشتن سایت چه مزایایی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.