0
0

آموزش بازنویسی محتوا به صورت کاملاً یونیک

44 بازدید
بازنویسی محتوا

تولید محتوا چیست؟

محتوا را می ‌توان داده‌ها و دیتاهایی در نظر گرفت که درباره موضوعات خاصی به شما اطلاعات می‌ دهند، نوشته، آهنگ، گیف، عکس، ویدئو، مصاحبه و… محتوا محسوب می ‌شوند، تولید محتوا نیازمند صرف زمان است و محتوا به صورت‌ های متفاوتی از جمله متنی، تصویری، صوتی، ویدئویی، تعاملی و… قابل تولید است، در این مطلب بازنویسی محتوای یونیک را آموزش میبینیم.

محتواهای تولید شده به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

 1. محتوا ابتدایی
 2. محتوای یونیک
 3. محتوای کپی شده

چگونه محتوای متنی تولید کنیم؟

از آن جایی که استفاده از محتوای باکیفیت یکی از مهم ‌ترین قدم ‌ها در کسب و کارهای اینترنتی است و محتوای متنی در فضای مجازی تأثیر به سزایی دارد، نوشتن و خلق محتوای جدید به فکر و ایده نیاز دارد، برای نوشتن یک محتوای خوب و جذاب باید یک ایده جذاب داشته باشید که اطلاعات کافی درباره آن کسب کرده و با گسترش دادن آن ایده، محتوایی مناسب تولید کرده و بنویسید.

بازنویسی محتوا

بازنویسی محتوا

چگونه به تولید محتوای یونیک بپردازیم؟

محتوایی که افراد خودشان خلق می‌ کنند و ایده‌هایی نو و جدید هستند محتواهای یونیک اند، نوع نوشتار، عناوین و واژه‌های استفاده شده در محتوای متنی، خاص یک فرد نویسنده است، در صورتی که گوگل متوجه محتوای تولید شده یونیک شود، اعتبار سایت را افزایش می‌دهد.

تولید محتوای یونیک چگونه انجام می‌شود؟

توجه کنید مطالعه مقالات و مطالب، به شما برای تولید محتوای یونیک کمک قابل توجه ای می‌ کند، میتوانید برای تولید محتوای متنی یونیک از روش‌های متفاوتی استفاده کنید که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • روش اول

تولید محتوای یونیک نیازمند خلاقیت و داشتن ایده ‌های نو و جدید است، با بهره گیری از خلاقیت و استفاده از ایده‌ های بکر و جذاب می ‌توانید محتوای بهتری ارائه داده و مخاطبین بیشتری را جذب کنید.

 • روش دوم

داشتن تجربه در نگارش و آشنایی با اصول و قواعد نگارش در تولید محتوای یونیک تأثیر به سزایی دارد، از طریق مطالعه فراوان و بالا بردن اطلاعات خود از اصول و قوانین نگارش و تمرین به مهارت نویسندگی و بازنویسی محتوا دست پیدا می ‌کنید.

 • روش سوم

برای نگارش محتوای نو، از عناوین جذاب و خلاقانه استفاده کنید، برای این کار می‌ توانید هدف خود را از نوشتن این موضوع به صورت سؤال درآورده و از آن به جای عنوان متن استفاده کنید، آیا میدانید داروها بر ذهن و روان چه تأثیراتی می ‌گذارند؟ مثلاً می ‌توانید برای عنوان مطلبتان از این سؤال استفاده کنید.

توجه کنید در صورتی که متن کاملاً جدید و یونیک باشد اما عنوانی تکراری و کپی شده داشته باشد گوگل رتبه سایت شما را کاهش می‌دهد.

 • روش چهارم

انتخاب تیتر بسیار مهم است و همانطور که گفته شد از تیتر و عنوان جدید و یونیک استفاده کنید، در تیتر از کلمات ساده و قابل فهم استفاده کنید که بتواند به مخاطب نگاهی کلی در رابطه با موضوع متن بدهد.

بازنویسی محتوا چگونه انجام می‌شود؟

از آن جایی که تولید محتوای متنی کاری زمان بر و سخت است و نیاز به تجربه و سابقه دارد می‌ توانید به بازنویسی محتوا در سایت‌ها و صفحات مجازی خود بپردازید، به طوری که محتوای بازنویسی شما کپی و تکراری نباشد و خلاقانه و نو نگارش شده باشد.

از دیگر دلایل بازنویسی محتوا این است که ممکن است لازم باشد محتوایی تولید کنید که نیاز به تخصص و دانش خاصی داشته باشد که از آن تخصص و دانش اطلاعات کافی ندارید، برای تولید محتوا با آن موضوعات می‌توانید به بازنویسی محتوا بپردازید.

مزایای بازنویسی محتوا چه هستند؟

بازنویسی محتوا یکی از روش ‌های تولید محتوای آسان است، با این کار می ‌توانید تمرکز بیشتری بر روی کیفیت محتوای بازنویسی شده داشته باشید و سرعت نگارش شما بالاتر می ‌رود، با بازنویسی محتوا می ‌توانید چندین محتوا را همزمان بررسی و مطالعه کرده و کنار یکدیگر از آن‌ ها استفاده کنید، از دیگر مزایای بازنویسی محتوا می ‌توان به خلق آثار جدید اشاره کرد.

معایب محتوای بازنویسی شده چیست؟

در صورتی که موتور جست و جوگر گوگل متوجه کپی بودن مطلب شما شود، اعتبار سایت شما کاهش میابد.

بازنویسی محتوا

بازنویسی محتوا

روش‌هایی برای بازنویسی محتوایی باکیفیت

 • یک روشی که در بازنویسی محتوای خلاقانه به شما کمک خواهد کرد ترکیب موضوعات چند مقاله و ایجاد یک مقاله و مطلب با موضوعی نو و جدید است، مثلاً می‌ توانید مقاله ‌ای را در رابطه با بیماری ‌های روان و مقاله‌ ای را در رابطه با تأثیرات دارو بر روی ذهن مطالعه کرده و در رابطه با تأثیر داروها بر روی روان مقاله جدیدی بنویسید.
 • اگر دقت کرده باشید تعداد بیشماری مقاله در سایت‌ ها مشاهده می ‌کنید که در عنوان آن‌ها از عدد استفاده شده است، مثلاً 10 دلیل پرخوری نوجوانان… در این روش می ‌توانید به بررسی هر کدام از شماره‌های داخل لیست بپردازید و هر کدام را که دوست‌ داشتید به صورت مفصل و جداگانه توضیح دهید.
 • میتوایند مطالبی را که سابقاً در وبلاگ و صفحات مجازی خود منتشر کرده‌اید را مطالعه و بازنویسی کنید، با توجه به تغییرات روزانه موضوعات مهم، می‌ توانید به بازنویسی محتوای تولید شده خود پرداخته و آن را بازنویسی کنید و انتشار دهید.
 • می ‌توانید سایر محتواها را به محتوای متنی تبدیل کنید و با تلفیق خلاقیت و هنر نگارش محتوایی جذاب و خارق العاده تولید کنید.

چه نکاتی را در بازنویسی محتوا رعایت کنیم؟

 1. کپی نکنید.
 2. از کلمه کلیدی مناسب برای نگارش و محتوای متنی خود استفاده کنید.
 3. از موضوعات جذاب و نو استفاده کنید.
 4. قواعد نگارشی را به درستی به کار ببرید.

یک محتوای بازنویسی شده خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

 1. محتوایی که موضوع جذاب و بار آموزشی داشته باشد.
 2. محتوایی که کپی شده نباشد و یونیک باشد.
 3. محتوایی که روان و ساده نوشته شده باشد.
 4. محتوایی که در آن از قواعد نگارشی به درستی استفاده شده باشد.

 نتیجه گیری:

با توجه به نکات ذکر شده و رعایت آن ها میتوانید به بازنویسی محتوا بپردازید و در عین حال محتوایی یونیک و جدید تولید کنید، تولید محتوای جدید نیاز به آموزش ندارد اما باید مطالعه فراوان داشته باشید، خلاق باشید، با قواعد نگارشی فارسی آشنایی داشته باشید، ساده و روان بنویسید و انواع متن را بشناسید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://batoyar.com/?p=2316
اشتراک گذاری:
مدیریت : امیر گوهری
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد آموزش بازنویسی محتوا به صورت کاملاً یونیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.