0
0

چرا باید برای سایت نماد الکترونیکی دریافت کنیم؟

88 بازدید
نماد الکترونیکی

نماد الکترونیکی چیست؟

به نماد و نشانه‌ای که از طریق مرکز توسعه تجارت الکترونیک ارائه می‌شود و از مهم‌ ترین عوامل توسعه تجارت الکترونیکی به شمار میرود، نماد الکترونیکی گفته می‌شود، این نماد به فروشگاهی که از نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران دارای تأییدیه است و درخواست نماد الکترونیکی دارد تعلق می‌گیرد، که افراد میتوانند از طریق این نماد، از بانک‌ ها درگاه اینترنتی دریافت کرده و در وب سایت‌ های خود قرار دهند تا خرید و فروش داشته باشند.

کاربران اینترنت و افراد می‌توانند به سایت‌ هایی که دارای این لوگو هستند اعتماد کرده و از آن‌ ها خرید کنند.

آیا هر وب سایتی می‌تواند نماد الکترونیکی دریافت کند؟

خیر، تنها وب سایت‌ هایی که به فروش محصولات و خدمات می‌پردازند میتوانند این نماد را کسب کنند، همچنین از دیگر شرایط دریافت نماد الکترونیکی درج قیمت محصولات و خدماتی است که ارائه می‌دهید، امتیاز دامنه وب سایت باید به نام فرد متقاضی نماد اعتبار باشد.

تنها افراد بالای 18 سال می‌توانند این نماد را برای وب سایت خود دریافت کنند و کارت پایان خدمت برای دریافت این نماد برای آقایان الزامی است.

انواع نماد الکترونیکی

1- نماد اعتماد الکترونیکی موقت

این نماد به سایت‌ هایی که حداقل معیار هارو داشته باشند تعلق میگیرد و دریافت آن سریع‌ تر است.

2- نماد الکترونیکی دائم یک ستاره

پس از دریافت نماد الکترونیکی موقت، در صورتی که فروشگاه تعداد قابل قبولی از معیارهای مورد نیاز مرکز توسعه تجارت الکترونیکی را دارا باشد و توانایی دریافت نماد الکترونیکی دائم را داشته باشد این نماد را دریافت خواهد کرد.

3.نماد الکترونیکی دائم دوستاره

برای دریافت نماد الکترونیکی دوستاره باید گواهی SSL داشته باشید، باقی مراحل شبیه به دریافت نماد الکترونیکی دائم یک ستاره است.

گواهی SSL استاندارد وب برای کد کردن اطلاعات بین کاربر و وب سایت است، در واقع این گواهی برای مشتریان و کاربران فضای امنی را مهیا می‌کند که اطلاعات خصوصی‌شان مانند شماره کارت به صورت محرمانه ارسال شود.

 

چرا سایت‌ها به نماد الکترونیکی نیاز دارند؟

با دریافت نماد اعتماد الکترونیکی می‌توانید اعتماد کاربران اینترنتی را به محصولات و خدماتی که در وب سایت خود برای فروش قرار می‌دهید، جلب کرده و مشتری‌های بیشتری داشته باشید، چرا که با داشتن این نماد شغلتان را رسمی و قانونی می‌کنید.

با توجه به افزایش کلاهبرداری های اینترنتی، افراد برای خرید محصولات مورد نیاز خود از وب سایت‌ ها به نشانه‌ای معتبر نیاز دارند که این نشانه موجب میشود که افراد با اعتماد کامل محصول خود را از وب سایت‌ ها سفارش داده و همان محصول را با کیفیت عالی دریافت کنند.

نماد الکتریکی

نماد الکتریکی

مزیت‌ های نماد الکترونیکی چیست؟

  • قانونی و رسمی

زمانی که فروشگاهی این نماد را از وزارت صنعت، معدن و تجارت دریافت می‌کند، به معنی و نشانهٔ اعتماد سازی بوده و از این طریق آن فروشگاه از نظر مرکز توسعه تجارت الکترونیک دارای رسمیت بوده و مجاز به فعالیت و کسب و کارهای اینترنتی است، این نماد از حقوق مصرف کنندگان حمایت می‌کند.

  • موجب ارتقای سطح کیفیت

این نماد علاوه بر رسمیت بخشیدن به کسب و کارهای اینترنتی و قانونی کردن آن‌ ها به افزایش و ارتقای سطح کیفت فروش کمک کرده و موجب رقابت‌ های سالم می‌شود، تعداد مشتریان وب سایت‌ ها را افزایش می‌دهد.

  • صدور پروانه کسب

نماد اعتماد الکترونیکی لازمه صدور پروانه کسب فروشگاه‌ های الکترونیکی است، با دریافت نماد اعتماد الکترونیکی و پروانه کسب اعتماد خریداران افزایش پیدا می‌کند و باعث فروش بیشتر محصولات و خدمات صاحبان وب سایت‌ها می‌شود.

  • نظام مندی فروشگاه‌های اینترنتی

نماد اعتماد الکترونیکی علاوه بر اینکه موجب نظام مندی در فروشگاه‌ های اینترنتی می‌شود، سایر تخلفات و جرایمی که در گذشته از طریق فروش‌ های اینترنتی انجام میشدند را کاهش می‌دهد و قابلیت اعتماد دارد.

نماد اعتماد الکترونیکی چه مدت اعتبار دارد؟

اعتبار نماد الکترونیکی یک ‌ساله است، سه هفته پیش از مقتضی شدن اعتبار آن باید فرم ثبت نام خود را به ‌روز رسانی و نماد اعتماد الکترونیکی سایتتان را تمدید کنید، در صورتی‌ که نماد الکترونیکی شما در طول یک سال گذشته دارای تخلف نبوده باشد تمدید خواهد شد و در صورت تخلف یا مخالفت با قوانین کسب‌ و کار اینترنتی به مدت یک سال تمدید نخواهد شد.

نماد الکترونیکی

نماد الکترونیکی

خریدهای اینترنتی

افراد برای خرید های اینترنتی خود با مشاهدهٔ نماد اعتماد الکترونیکی سایت‌ها با خیالی آسوده اقدام به خرید می‌کنند و از این طریق اطلاعات شخصی و کارت بانکی آن‌ ها مورد سوءاستفاده قرار نخواهد گرفت و به منظور جلوگیری از آسیب‌ های احتمالی در بعدهای متفاوتی همچون ابعاد امنیتی،‌ اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی از این نماد استفاده می‌شود، در صورت بروز مشکل می‌توانند از طریق سازمان توسعه تجارت پیگیری و شکایت کنند.

کدام نماد الکترونیکی در سایت‌ها قابل اعتمادند؟

نماد الکترونیکی قابل اعتماد نمادی است که با کلیک بر روی آن صفحه مجوز مربوطه باز می‌شود.

صفحه‌ ای باز می‌شود باید صفحه مروگر شما باشد نه عکسی از صفحه مرورگر دیگری.

دامنه صفحه مجوز با enamad.ir آغاز می‌شود.

دقت کنید آدرس اینترنتی فروشگاه با آدرسی که در صفحه مجوز قرارگرفته باید یکی باشند.

دامنه سایت فروشگاهی مورد نظرتان را در سایت enamad.ir سرچ (جست و جو) کنید.

ما در وب سایت آموزشی باتویار آموزش دریافت نماد الکترونیکی را قرار داده‌ایم و در ساخت وب‌ سایت و اینترنتی کردن کسب و کارتان همراهتان هستیم.

نماد الکترونیکی

نماد الکترونیکی

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://batoyar.com/?p=1677
اشتراک گذاری:
مدیریت : امیر گوهری
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد چرا باید برای سایت نماد الکترونیکی دریافت کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.