0
0

آموزش تولید محتوای متنی حرفه‌ ای

91 بازدید
تولید محتوای متنی

محتوا متنی چیست؟

محتوای متنی یک نوع ابزار برای انتقال پیام است که فرد با مطالعه و خواندن متن پیام ما را دریافت می‌کند، در این محتوا اطلاعاتی که می‌ خواهیم به مخاطبان ارائه دهیم را در قالب کلمات، جملات، علائم نگارشی و… می‌ نویسیم، از طریق نوشتار متن توسط نویسنده و مطالعه آن توسط خواننده یک ارتباط معنا دار بین آن‌ ها شکل می‌گیرد.
محتوای متنی اصلی‌ ترین و پایه‌ ای‌ ترین نوع تولید محتوا است، محتوا در دیجیتال مارکتینگ (دنیای اینترنت) نقش اساسی دارد، یکی از موارد مهم و ضروری برای مشاغل اینترنتی و سایت، متن خوب است که می‌تواند مخاطبان زیادی را به خود جذب کند.

تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی

برای تولید محتوای متنی با کیفیت چه اقداماتی انجام دهیم؟

1- اولین قدم برای نوشتن محتوا داشتن هدف است، به‌ عنوان نویسنده باید از نوشتن تان هدف داشته باشید، برای نوشتن مطالعه و تحقیق کنید.

2- توجه کنید افرادی که می‌خواهند متن با محتوایی را تولید کنند باید در رابطه با موضوع و کلمه کلیدی اطلاعات کافی داشته باشند و محتوای سایت‌ های رقیب خود را بررسی کنند تا مطالب به روز تر و مفید تری نسبت به رقبای خود بنویسند.

3- کاربران خود را شناسایی کنید و مطابق با نیاز کاربرانی که متن شما را مطالعه می‌کنند متن بنویسید، با توجه به محصولی که می‌خواهید به فروش برسانید یا خدمتی که ارائه دهید نوع و سن کاربران شما مشخص می‌شود.

4- عنوانی جذاب برای نوشته خود انتخاب کنید که کاربران را نسبت به متن و محتوای شما کنجکاو کند و افراد را به خواندن متن شما هدایت و تشویق کند.

5- پس از بررسی محتوای رقبا و به دست آوردن اطلاعات کافی در رابطه با کاربران باید به نوشتن و تولید محتوا اقدام کنید، نوشته‌ ای بنویسید که هم برای مخاطب و هم برای گوگل جذاب باشد.

6- کاربران خود را شناسایی کنید، دانستن سن کاربران، نیازهای آن‌ها، پرسش‌های کاربران، پاسخ به سؤالات کاربران باعث می‌شود متن با کیفیت و جذابی را تولید کنید.

7- در متن خود به موضوعات تازه و جدید که دیگران به آن‌ ها اشاره نکرده‌اند بپردازید، درواقع ایده‌ های خودتان را به شکلی تازه و نو ارائه دهید.

8- در محتوای متنی خود از عکس‌ ها، ویدئوهای با کیفیت، نمودار ها و… استفاده کنید، متن به تنهایی کسل کننده است و استفاده از تصاویر و کلیپ‌ های جذاب و با کیفیت افراد را به مطالعه ادامه متن شما تشویق می‌کند.

9- موضوعات را دسته بندی کنید، برای نوشتن متن موضوعات را در به دو دسته موضوعات اصلی و موضوعات فرعی تقسیم کنید و در رابطه با هر موضوع به‌ صورت خلاصه و روشن، توضیحات کامل ارائه دهید.

10- محتوای خود را همواره بررسی و به‌ روزرسانی کنید، متن خود را پس از پایان نوشتن بازخوانی کرده و ایرادات متن تان را برطرف کنید، همچنین می‌توانید نکات جدیدی که لازم است را بعد از مدت‌ ها به متنتان افزوده و آن را به‌ روزرسانی کنید.

ویژگی‌های تولید محتوای باکیفیت چیست؟

یک متن با محتوا و جذاب ازنظر کاربران و گوگل ویژگی‌ های متفاوتی دارد که در این مطلب به تعدادی از مهم‌ ترین ویژگی‌ های آن اشاره می‌کنیم.

1- محتوای جذاب تولید کنید.

برای اینکه متنی که می‌نویسید جذاب باشد باید متنی واضح و بدون ابهام بنویسید که به‌ صورت خلاصه بیشترین اطلاعات را در جمله بندی‌ های مناسب در اختیار مخاطبان خود قرار دهید.

2- خلاق باشید و متن جدید بنویسید.

دقت کنید برای نوشتن متن و تولید محتوای متنی خلاق باشید و از نوشتن متن‌ های کپی شده از سایر سایت‌ ها خودداری کنید، یکی از حساسیت‌ های موتور جست‌ و جوی گوگل کپی بودن متن‌ ها است، در صورتی‌ که گوگل متوجه این موضوع شود متن شما را در نتایج جست‌ و جو از بین خواهد برد.

3- در نوشته‌های های خود از ساختار واضح استفاده کنید.

توجه کنید که با رعایت علائم نگارشی، استفاده از ابزار های نوشتاری، تغییر فونت‌ های نوشته‌ ها، تغییر رنگ فونت‌ ها و متون، استفاده از اعداد و نوشتن شماره‌ های هر متن و پاراگراف و… به متن خود یک ساختار جذاب بدهید، بهره‌ گیری از چارچوب‌ های مناسب برای نوشتار و تولید محتوا موجب لذت بیشتر مخاطبان و توجه بیشتر آن‌ ها به متون شما خواهد شد.

4- به نگارش و جملات متن توجه کنید.

توجه کنید که در محتوای متنی نباید از جملات بلند استفاده کرد، جملات خود را در پاراگراف‌ های کوتاه بنویسید و از علائم نگارشی استفاده کنید، به املای کلمات دقت کنید.

5- به سؤالات کاربران توجه کنید.

از دیگر ویژگی‌ های محتوا متنی با کیفیت توجه به نیاز های مخاطبان و پاسخ به سؤالات آن‌ ها در قالب متن است، درنتیجه متنی بنویسید که در برگیرندهٔ همهٔ نکات و پرسش‌ های کاربران باشد.

6- از کلمات کلیدی بیش‌ از حد استفاده نکنید.

قبل از شروع تولید محتوای متنی باید با موضوع آشنایی کامل داشته باشید و بدانید که در رابطه با چه چیزی متنی را می‌نویسید، کلمه کلیدی متن تأثیر بسیار زیادی در نوشته و سئوی سایت شما دارد، استفاده بیش‌ از حد از کلمه کلیدی یکی از بزرگ ترین خطا ها در تولید محتوای متنی محسوب می‌شود.

تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی

چه کسانی می‌توانند محتوای متنی تولید کنند؟

تولید محتوای متنی برای همه افراد امکان‌ پذیر است، در صورتی‌ که وبلاگ یا کسب‌ و کاری اینترنتی داشته باشید ضرورت تولید محتوای با کیفیت را متوجه خواهید شد، با توجه به اینکه کسب‌ و کارهای اینترنتی افزایش پیدا کرده است.
یکی از ملزومات داشتن سایت‌ عالی و خوب، داشتن محتوایی با کیفیت است، در صورتی‌ که به نوشتن علاقه داشته باشید می‌توانید به تولید محتوای متنی بپردازید.

ویژگی‌ های نویسنده موفق محتوا

نویسنده‌ ای در این زمینه موفق است که بتواند در هر زمینه و موضوعی متن بنویسد و محتوا تولید کند، نوشتن محتوا اگرچه کار ساده‌ای به نظر می‌رسد اما کار سختی است و باید زمان زیادی را برای این کار در نظر بگیرید، توجه کنید که نویسندهٔ موفق مطالب منحصر به‌ فرد را با توجه به دانش و اطلاعات خود می‌نویسد و از کپی کردن متون خودداری می‌کند.
همچنین دقت کنید فردی می‌تواند در تولید محتوای متنی موفق عمل کند که مطالعه زیاد و اطلاعات کافی در رابطه با موضوع متن داشته باشد تا بتواند در مورد آن متنی را بنویسد.

تولید محتوا چه تأثیری در سایت‌ها دارد؟

1– متن با کیفیت در سئوی سایت (بهینه سازی برای موتور های جست‌ و جو) تأثیر گذار است و متن جذاب می‌تواند موجب قرار گرفتن سایت در رتبه‌ های اول گوگل در موتور جست‌ و جو شود، سئوی سایت موجب ترافیک سایت شده که به افزایش بازدید کاربران از سایت کمک می‌کند.

2- در صورتی‌ که محتوای متن شما دارای جذابیت باشد کاربران زمان بیشتری را در سایت شما سپری می‌کنند و از صفحات دیگر آن نیز دیدن می‌کنند.

محتوای متنی در کدام‌یک از صفحات مجازی کاربرد دارد؟

  • وب سایت

در هر وب سایتی، فروشگاهی، آموزشی، ارائه خدمات و… محتوای با کیفیت می‌تواند تأثیر شگفت‌ انگیزی در کسب درآمد و سود داشته باشد، در وب سایت‌ های فروشگاهی از متن برای اشاره به ویژگی‌های محصولات و توضیحات و نقد و بررسی آن‌ ها با یکدیگر استفاده می‌شود.
در وب سایت‌های آموزشی نوشتار یکی از روش‌ های آموزشی محسوب می‌شود و در سایت‌ های خدماتی به معرفی نوع خدمات می‌پردازد.

یکی از پر طرفدارترین شبکه‌های اجتماعی در ایران اینستاگرام است که می‌توان از طریق این شبکه به فروش محصولات و ارائه خدمات پرداخت، محتوای متنی که در اینستاگرام استفاده می‌کنید تأثیر زیادی بر روی کاربران می‌ گذارد.

  • تلگرام

کانال‌ های تلگرام از دیگر روش‌ های کسب‌ و کار اینترنتی است، اگر چه متن‌ هایی که در کانال‌ های تلگرام استفاده می‌شود جملات کوتاهی هستند، توضیح کوتاه و مختصر شما در کانال‌ های تلگرامی‌ تان محتوای متنی محسوب می‌ شود.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://batoyar.com/?p=2099
اشتراک گذاری:
مدیریت : امیر گوهری
مطالب بیشتر

نظرات

2 نظر در مورد آموزش تولید محتوای متنی حرفه‌ ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *