0
0

چگونه فروش سایت را بدون افزایش ترافیک بیشتر کنیم؟

46 بازدید
افزایش فروش سایت بدون افزایش ترافیک

افزایش فروش سایت

افزایش فروش سایت بدون افزایش ترافیک به بهینه سازی نرخ تبدیل شهرت دارد، همانطور که میدانید همهٔ سایت‌ها به دنبال افزایش فروش محصولات خود هستند، در این مطلب افزایش فروش سایت بدون افزایش ترافیک را آموزش میبینیم.

افزایش ترافیک چیست؟

در سرتاسر اینترنت جریان‌هایی وجود دارد که به آن‌ها ترافیک گفته می‌شود، در واقع هنگامی که دو دستگاه به اینترنت متصل‌اند و داده‌ها و اطلاعاتی تبادل می‌شود ترافیک به وجود می‌آید، دانلود عکس و فیلم، آپلود کلیپ یا دریافت و ارسال ایمیل نیز شامل ترافیک هستند.

نرخ تبدیل چیست؟

نرخ تبدیل در واقع مفهومی است که به صورت درصد نشان داده شده و بیانگر اقدام دلخواه صاحبان سایت از مشتریان است، این اقدامات شامل کلیک کردن برخی صفحات، وارد کردن ایمیل، عضویت در سایت، خرید از سایت می‌ شود، به طور مثال هنگامی که 100 نفر برای خرید یک کتاب وارد یک سایت می‌ شوند، اگر از این تعداد، 8 نفر اقدام به خرید آن کتاب کنند نرخ تبدیل 8 درصد است، در نتیجه نرخ تبدیل را مفهومی در نظر می‌ گیریم که بر حسب درصد بیان شده و نشان دهندهٔ اقدامات خاص بازدید کنندگان سایت‌ ها در صفحات مشخص است.

افزایش فروش بدون افزایش ترافیک

افزایش فروش بدون افزایش ترافیک

روش های افزایش نرخ تبدیل

1. در سایت خود از آزمون دو گزینه ای استفاده کنید.

صاحبان سایت از طریق انجام آزمایش‌ هایی در سایت‌ های خود، نرخ تبدیل را در سایت خود بالا می‌برند که مهم‌ترین آن انجام آزمون دو گزینه‌ای است، روش این آزمون به این شکل است که صاحبان سایت‌ها، از یک صفحه سایت دو نسخه متفاوت با تفاوت‌ های اندک درست می‌ کنند و یک نسخه را به تعدادی از کاربران و نسخه دیگر را به تعداد دیگری از کاربران نشان می‌ دهند، سپس به کمک ابزار و وسیله‌ های خاص، عملکرد دو نسخه را سنجیده و متوجه می‌شوند که کدام یک عملکرد بهتری دارد تا از نسخه موفق‌ تر استفاده کنند.

در ادامه به صورت کامل و مفصل این روش را توضیح خواهیم داد.

2. سرعت سایت خود را افزایش دهید.

توجه کنید افراد سایت‌هایی که زمان زیادی برای لود شدنشان نیاز دارند را سریعاً ترک می‌کنند، پس توجه کنید که میزان سرعت سایت خود را بهبود بخشیده و افزایش دهید.

3. در سایت خود از محتوای باکیفیت استفاده کنید.

کیفیت محصولاتی که می‌خواهید در سایت خود به فروش برسانید برای مشتریانتان حائز اهمیت است پس از محصولات خود عکس‌های باکیفیت و با جزییات بگیرید و در سایت خود قرار دهید.

4. محتواهای ویدئویی با کیفیت تولید کنید.

تولید محتوای ویدئوئی با کیفیت از دیگر روش‌های افزایش نرخ تبدیل و در نتیجه افزایش فروش محسوب می‌شود، چرا که ویدئوهای جذاب موجب افزایش حضور کاربران در سایت شما خواهد شد.

5. در سایت خود بخشی را برای نظرات کاربران در نظر بگیرید.

با این کار مشتریانی که به تازگی قصد خرید از سایت شمارا داشته باشند از نظرات مشتریان قدیمی شما استفاده می‌کنند و با قرار دادن نظرات مثبت موجب افزایش اعتماد مشتریان می‌شود.

6. صفحات محصولات را بهینه کنید.

سایتی که توسط اصول اولیه طراحی شده باشد و بهینه شود توجه افراد زیادی را به خود جلب می‌کند و کاربران را به مشتری تبدیل می‌کند.

7. صفحات محصولات را برای استفاده در موبایل بهینه سازی کنید.

با توجه به افزایش استفاده افراد از موبایل و خریدهای اینترنتی به وسیله موبایل لازم است مه صفحات سایت خود را در موبایل بهینه سازی کنید تا با موبایل‌ها نیز منطبق باشد و به راحتی باز شود.

افزایش فروش بدون افزایش ترافیک

افزایش فروش بدون افزایش ترافیک

8. سایت خود را به صورت مداوم و مرتب به روز رسانی کنید.

به روز رسانی مداوم و مرتب سایت شما نشان دهندهٔ فعالیت مداوم شما و دلیلی برای اعتماد مشتریانتان به شما خواهد بود.

9.نماد الکترونیکی داشته باشید.

یکی از دیگر راه‌های افزایش اعتماد کاربران و مشتریان به سایت‌ها داشتن نماد الکترونیکی است که می‌توانید به سادگی از طریق آموزشی که در سایت قرار داده این آن را برای سایت خود دریافت کنید.

10. به مشتریان خود حق انتخاب در روش پرداخت بدهید.

می‌توانید با قرار دادن شماره حساب برای کارت به کارت کردن، امکان پرداخت در منزل، قراردادن درگاه مستقیم از جمله امکاناتی است که می‌تواند اعتماد کاربر را به شما جلب کرده و راحتی مشتریان را فراهم آورد.

11.امکان سرچ سریع در سایت را افزایش دهید.

برای فروش هر محصول تیتر مناسب با آن را قرار دهید و از سرچ باکس‌های متنوع در سایت خود استفاده کنید که کاربر سردرگم و گیج نشود.

12. امکان سیستم چت آنلاین را در سایت خود مهیا کنید.

پشتیبانی 24 ساعته و امکان چت با کاربران از دیگر روش‌های افزایش اعتماد آن‌ها به شما و افزایش خرید آن‌ها از سایت شما است.

13. کدهای تخفیف در سایت خود قرار دهید.

می‌توانید به مناسب‌های مختلف کدهای تخفیف در سایت خود قرار دهید، تا کاربران را کنجکاو و نسبت به بازدید از سایتتان و خرید مشتاق کنید.

مراحل انجام آزمون دو گزینه‌ای چیست؟

  1. انتخاب صفحه 2. انتخاب اجزا و تغییر 3. انتخاب نتیجه 4. بررسی نتایج
  • انتخاب صفحه

اولین مرحله در آزمون دو گزینه‌ای انتخاب صفحه می‌ باشد، برای این کار باید به عنوان صاحب سایت یک یا دو صفحه از پرفروش‌ترین محصولات را انتخاب کنید، چرا که همهٔ صفحات سایت‌ها ارزش زمان گذاشتن و بهینه شدن ندارند، در نتیجه مهم‌ترین قدم در آزمون دو گزینه‌ای انتخاب صفحه مناسب است که می‌ تواند صفحه فرود نیز باشد.

  • انتخاب اجزا و تغییر

همانطور که در بالا ذکر شد باید دو صفحه را با دو نسخه متفاوت ارائه دهید، توجه کنید که انتخاب کدام المان‌ ها و اجزا در افزایش فروش تأثیرگذارند،برای تغییر میتوانید برای مثال عنوان را، رنگ روی نوشته‌ها یا دکمه‌ها را تغییر دهید.

  • انتخاب نتیجه

بعد از تغییرات باید میزان انتظاری که از تغییرات دارید را بررسی کنید، انتظارتان از تغییر چه چیزی بوده است و دوست دارید چه چیزی را مشاهده کنید؟

  • بررسی نتایج

در پایان دو صفحه‌ای را که تغییر دادید و مجموعه اقداماتی که در این دو صفحه انجام شده‌اند را بررسی کرده و نتایج مربوط به هرکدام را جداگانه بررسی کنید، در واقع باید علل موفقیت سایت قوی را پیدا کرده و از آن صفحه برای ادامه کار استفاده کنید.

افزایش فروش بدون افزایش ترافیک

افزایش فروش بدون افزایش ترافیک

ابزار آزمون دو گزینه ای چه چیزی است؟

برای انجام آزمون دو بخشی و تغییر المان‌های هر صفحه از سایت‌ها، ابزارهایی وجود دارد که این ابزارها شامل سایت‌ هایی هستند که این خدمات را ارائه می‌ دهند، این سایت‌ ها پولی هستند، سایت‌ هایی که دارای بازدید کننده‌ های تعداد بالا هستند هزینه‌ های بالاتری در مقابل این خدمات دریافت می‌ کنند اما امکان استفاده از آن‌ ها به صورت رایگان به مدت یک ماه وجود دارد.

سایت‌ هایی همچون Visual Website Optimizer، Optimizely و Convert.com از مهم‌ترین و بهترین سایت‌ها برای اجرای آزمون دو گزینه‌ای هستند.

انجام آزمون دو بخشی در سایت‌های وردپرسی به چه صورت است؟

در صورتی که سایت شما با وردپرس ساخته شده است می‌ توانید از پلاگین های آزمون دوبخشی استفاده کنید، پلاگین های زیادی برای اجرای آزمون دو بخشی وجود دارد که با نصب آن‌ها می‌تواند به صورت رایگان از آن‌ها استفاده کنید، برخی از پلاگین ها رایگان و برخی پولی‌اند که با پرداخت هزینه امکانات بیشتری بر روی سایت شما اجرا خواهند شد.

توجه کنید که در صورت استفاده از پلاگین های وردپرسی پولی تنها یکبار به خرید می‌پردازید و آن‌ها احتیاجی به شارژ ماهانه ندارند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://batoyar.com/?p=2302
اشتراک گذاری:
مدیریت : امیر گوهری
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد چگونه فروش سایت را بدون افزایش ترافیک بیشتر کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.