0
0

تبلیغات مستقیم در کسب و کارهای کوچک چه تأثیراتی دارد؟

77 بازدید
تأثیر تبلیغ در کسب و کارهای کوچک

تأثیر تبلیغ در کسب و کارهای کوچک تبلیغ چیست؟

به هر نوع فعالیتی که منجر به برقراری ارتباط بین صاحبان مشاغل و افراد شده و به معرفی کالا و خدمات بپردازد تبلیغ گفته می‌شود، تبلیغ موجب افزایش فروش کالا و خدمات شده و افزایش درآمد صاحبان کسب و کار را در پی دارد، در ادامه، تأثیر تبلیغ در کسب و کارهای کوچک را بررسی میکنیم.

انواع تبلیغ

تبلیغ‌ ها به دو دسته سنتی و مدرن تقسیم می‌شوند، اثر تبلیغات مستقیم در کسب و کارها چگونه است؟

تبلیغات سنتی شامل تبلیغاتی هستند که بدون استفاده از اینترنت انجام می‌شود که شامل تبلیغات رادیویی، تلویزیونی، کاتالوگ‌ها، بیلبورد، بروشور و پرچم میباشد، این تبلیغات تأثیرات مهمی در کسب و کارها می‌گذارند اما تبلیغات مستقیم محسوب نمی‌شوند، مثلاً افراد بعد از دیدن تبلیغات در بروشورها و روزنامه‌ها اقدامی انجام نمی‌دهند.

تبلیغات مدرن شامل هرگونه تبلیغاتی است که به وسیلهٔ ابزارهای اینترنتی در بستر اینترنت انجام می‌شود و به دیجیتال مارکتینگ نیز معروف است، تبلیغات مدرن روش‌ های گوناگونی از جمله استفاده از وبلاگ‌ ها، استفاده از بلاگر ها، ساخت ویدئو و تیزر تبلیغاتی، تبلیغات از طریق اس ام اس، تبلیغات از طریق ایمیل مارکتینگ، تبلیغات از طریق اپلیکیشن ها و تبادل لینک دارد، تأثیر تبلیغ در کسب و کارهای کوچک با تبلیغات مدرن افزایش پیدا میکند.

تأثیر تبلیغ در کسب و کارهای کوچک

تأثیر تبلیغ در کسب و کارهای کوچک

نقش تبلیغات مدرن در کسب و کارهای کوچک

با فراگیر شدن اینترنت، تبلیغات مدرن (دیجیتال مارکتینگ) به آرامی جای تبلیغات سنتی را میگیرند، هنگامی که از طریق تبلیغات مدرن میتوانید با مخاطبان خود به صورت دوطرفه در ارتباط باشید و به صورت مستقیم و غیرمستقیم بر ذهن مخاطبان اثر بگذارید، همچنین میتوانید در هر مکان و زمانی به تبلیغات بپردازید و از این طریق اطلاع رسانی کامل به مخاطبان خود داشته باشید تأثیر تبلیغ در کسب و کارهای کوچک را متوجه میشوید.

پیش از اجرای تبلیغ مستقیم در کسب و کارهای کوچک چه مواردی را در نظر بگیریم؟

  1. توجه کنید پیش از ارائه تبلیغ مستقیم نیاز مخاطب خود را شناسایی کنید و محصولی متناسب با نیاز وی به او معرفی و تبلیغ کنید.
  2. برای تبلیغتان زمان مناسبی را انتخاب کنید، با توجه به محصول و خدماتی که برای آن تبلیغ می‌کنید، در زمان‌ هایی که متقاضی آن محصولات بیشتر است برای تبلیغ هزینه‌ های بیشتری بپردازید.
  3. در موقعیت و مکان‌ های مناسب تبلیغات خود را انجام دهید، تبلیغ در زمان و مکان نادرست موجب از بین رفتن سرمایه شما می‌شود، تأثیر تبلیغ در کسب و کارهای کوچک شما مشخص میشود.

تأثیر تبلیغ در کسب و کارهای کوچک

تبلیغات مستقیم را می‌توان محتوا هایی معرفی کرد که مخاطب را به خود جذب کرده و وی را به اقدام و خرید محصولات ترغیب می‌کند، محتوای تبلیغ مستقیم می‌تواند متن، ویدئو، تیزر، فیلم و… را شامل شود، تبلیغات مستقیم در کسب و کارهای کوچک می‌تواند تاثیرات متفاوتی بگذارد و موجب موفقیت یا عدم موفقیت کسب و کارها شوند.

در تبلیغ مستقیم، مخاطب پس از مواجهه با تبلیغ تحریک و تشویق به خرید می‌شود و بدون صرف زمان طولانی اقدام به سؤال پرسیدن در رابطه با خدمات شما می‌کند و همچنین به خرید محصولات شما می‌پردازد.

تأثیر تبلیغ در کسب و کارهای کوچک

تأثیر تبلیغ در کسب و کارهای کوچک

مزایای تبلیغ مستقیم چیست؟

  • افزایش قابلیت سنجش

توجه به اعداد و ارقامی که در کارتان وجود دارد میتواند باعث پیشرفت شما در کسب و کارتان شود، یکی از مزایای مهم تبلیغ مستقیم در کسب و کارهای کوچک این است که از این طریق میتوانید به راحتی تعداد افرادی که تبلیغ شما را دیده‌اند و میزان تأثیری که بر روی افراد گذاشته را متوجه شده و میزان موفقیت در کارتان را بررسی و ارزیابی کنید.

  • بازگشت سرمایه

تأثیر تبلیغ در کسب و کارهای کوچک را میتوان در تبلیغات مستقیمی مشاهده کرد که علاوه بر اثربخشی فراوان دارای مزایایی هستند، یکی از مهم‌ ترین مزایای تبلیغ مستقیم بازگشت سرمایه در مدت کوتاه است، با بهره گیری از تبلیغ مستقیم برای معرفی خدمات و کسب و کارتان می‌توانید به زودی شاهد بازگشت هزینه‌های تبلیغات باشید.

  • نتیجه گیری سریع

همان طور که در بالا ذکر شد تأثیر تبلیغ در کسب و کارهای کوچک بسیار زیاد است و یکی از اثرات آن بازگشت سریع سرمایه است، در صورتی که سرمایه بازگشت سریع داشته باشد، کارتان رشد و پیشرفت بیشتری می‌کند و در مدت کوتاه به نتیجه دلخواهتان می‌رسید.

از اینکه ما را در این مطلب با موضوع تأثیر تبلیغ در کسب و کارهای کوچک همراهی کردید از شما سپاسگزاریم، کارشناسان در مجموعه باتویار آماده پاسخگویی به سوال هایتان هستند و به شما در اینترنتی کردن کسب و کارتان کمک میکنند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://batoyar.com/?p=1818
اشتراک گذاری:
مدیریت : امیر گوهری
مطالب بیشتر

نظرات

2 نظر در مورد تبلیغات مستقیم در کسب و کارهای کوچک چه تأثیراتی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *