1
1

آموزش کلاب هاوس + راهنمای ثبت نام در کلاب هاوس

79 بازدید
کلاب هاوس

کلاب هاوس چیست؟

کلاب هاوس یکی از شبکه‌های اجتماعی بر پایه صوت است، در این شبکه اجتماعی افراد در گروه های مختلف (روم‌ها) به گفت و گو می‌پردازند و از طریق ضبط صدا (چت صوتی) با یکدیگر تعامل دارند، امکان ارسال عکس، متن و ویدئو در این شبکه وجود ندارد، در ابتدا این برنامه برای آیفون فعال بود، مدتی است که دانلود آن برای اندروید فعال شده است.

 در ادامه مطلب درباره نحوه کار با کلاب هاوس و دانلود و نصب آن با یکدیگر آموزش می‌بینیم.

عضویت در کلاب هاوس چگونه انجام می‌شود؟

توجه کنید که عضویت در برنامه کلاب هاوس نیازمند دعوت نامه‌ای از سمت کاربر عضو این مجموعه است که قبل از شما عضو آن شده باشد و باید برای عضویت در آن دعوت شده باشید، پس از دریافت دعوت نامه از یکی از کاربران عضو شده در کلاب هاوس، می‌توانید متناسب با موضوعات مختلف و موردعلاقه ‌تان در روم‌های مختلف عضو شوید و نظرات خود را با افراد گروه به صورت صوتی به اشتراک بگذارید، همینطور می‌توانید خودتان روم جدیدی با موضوع مورد علاقه خودتان درست کنید.

شرکت در گفت و گوها به چه صورت است؟

افرادی که اتاق‌های گفت و گو با موضوعات خاصی را تشکیل می‌دهند، می‌توانند لینک اتاق گفت و گوی خود را برای دیگران ارسال کنند تا افراد دیگر وارد آنها شده و به آنها بپیوندند و نظراتشان را گوش داده و صحبت کنند، در گروه‌ها افراد تنها با اجازهٔ فرد سازنده گروه یا ادمین می‌توانند صحبت کنند، توجه کنید در کلاب هاوس نمی‌توانید هیچ صوتی را ذخیره کنید و پس از خروج از یک اتاق تمام صوت‌ها پاک می‌شوند و امکان دسترسی به آن‌ها وجود ندارد.

کلاب هاوس

کلاب هاوس

ویژگی‌های کلاب هاوس چیست؟

پایه صوتی کلاب هاوس امکانات ویژه‌ای برای این نرم افزار به وجود آورده است، که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  1. در این نرم افزار می‌توانید با افراد مختلفی در سرتاسر جهان چت صوتی داشته باشید.
  2. شما می‌توانید اتاق گفت و گوی مورد علاقه با موضوع خود را بسازید.
  3. می‌توانید در اتاق‌های گفتگو با موضوعات دلخواه عضو شده و در بحث‌ها شرکت کنید.
  4. در صورت عضویت در کلاب هاوس امکان ارسال سه دعوت نامه را خواهید داشت.
  5. می‌توانید در اتاق‌های گفت و گوی افراد معروف و سرشناس عضو شده و با آنها صحبت کنید.
  6. تنظیم تقویم کلاب هاوس برای مشاهده گفت و گویی که به زودی شروع می‌شود.

کلاب هاوس چه کاربردی دارد؟

مهم‌ترین کاربرد این نرم افزار این است که شما می‌توانید به عنوان یکی از اعضا، با افراد معروف و سرشناس در هر حوزه و نخصصی اعم از هنر، ورزش، پزشکی و هر تخصصی به صورت زنده از طریق ارسال صوت در ارتباط بوده و در بحث‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی شرکت کنید.

کدام کلاب هاوس را بر روی گوشی خود نصب کنیم؟

در صورتی که سیستم عامل موبایل شما اندروید است کلاب هاوس را از گوگل پلی و در صورتی که آیفون است از اپ استور دانلود کرده و بر روی گوشی خود نصب کنید، نسخه رسمی کلاب هاوس اندروید بعد از چند نسخه غیررسمی اکنون در گوگل پلی موجود است، همچنین می‌توانید این نرم افزار را از وب سایت کلاب هاوس به آدرس com.joinclubhouse دانلود و نصب کنید.

کلاب هاوس

کلاب هاوس

آیا می‌توانیم از کلاب هاوس در ویندوز استفاده کنیم؟

خیر این نرم افزار تا به حال قابلیت نصب بر روی کامپیوترها با مرورگرهای اینترنتی را نداشته است، تعدادی از کلاب هاوس‌های غیررسمی برای استفاده در مرورگرهای اینترنتی و کامپیوترهای شخصی ویندوزی و مک ها در دسترس هستند که امنیت آنها تضمین نشده است.

آیا می‌توانیم از کلاب هاوس در آی پد استفاده کنیم؟

بله، اگرچه این نرم افزار با I PAD O S (آی پد او اس) انطباق ندارد اما چون برای سیستم عامل IOS (آیفون) ساخته شده می‌توانید این نرم افزار را بر آی پد خود نیز نصب کنید.

میتوان از سایت clubhouse.io این نرم افزار را دانلود کرد؟

خیر، این نرم افزار برای مدیریت پروژه طراحی شده و ارتباطی به شبکه اجتماعی کلاب هاوس ندارد.

می‌توان به کلاب هاوس به عنوان نرم افزاری ایمن اعتماد کرد؟

بله، از ویژگی‌های منحصر به فرد این برنامه که موجب افزایش ایمنی آن می‌شود این است که هیچ کاربری نمی‌تواند صوت و صدای افراد را از طریق این نرم افزار ذخیره کند و مکالمات کاربران، پس از خروج از اتاق‌های گفت و گو از بین می‌روند، همچنین می‌توانید برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر از امنیت این نرم افزار سیاست حفظ حریم خصوصی Clubhouse را مطالعه کنید.

پس از دانلود، نصب و دریافت دعوت نامه عضویت در کلاب هاوس به چه صورت است؟

پس از دانلود نسخه معتبر و دریافت دعوت نامه کلاب هاوس، گزینه Sign In (ثبت نام) را انتخاب کنید، در قسمتی که از شما شماره تلفن را درخواست کرد شماره‌ای که از طریق آن دعوت نامه دریافت کرده‌اید را وارد کنید، کد چهار رقمی‌ای که به شماره تماستان ارسال می‌شود را وارد کنید، ثبت نام شما انجام می‌شود.

چگونه برای دوستان خود دعوتنامه ارسال کنیم؟

برای ارسال دعوت نامه به دوستان خود و دعوت آن‌ها به برنامه از طریق آیکون (علامت) پاکت نامه اقدام کنید، هر شخص می‌تواند 3 دعوت نامه ارسال کند اما در صورتی که دعوت نامه‌های دریافتی‌تان را برای افراد مختلف بفرستید امکان ارسال دعوت نامه‌های بیشتر فعال می‌شود، توجه کنید در صورت دعوت هر کاربر، نام شما به عنوان دعوت کننده همیشه نمایش داده می‌شود.

کلاب هاوس

کلاب هاوس

چگونه دوستان خود را در کلاب هاوس پیدا کنیم؟

در صورتی که شما اجازه دسترسی این برنامه به مخاطبین تلفن همراه خود را بدهید، می‌توانید دوستان و آشنایانی را که از این نرم افزار استفاده می‌کنند را ببینید و آن‌ها را دنبال کنید.

چگونه می‌توان در کلاب هاوس صحبت کرد؟

کاربران و اعضای این شبکه مجازی به دو دسته گوینده‌ها و شنونده‌ها تقسیم می‌شوند، برای صحبت کردن در اتاق گفت گویی که وارد آن می‌شوید، باید از ادمین اجازه بگیرید تا میکروفون برای شما روشن شود، برای این کار با لمس آیکون (علامت) دست اجازه می‌گیرید که صحبت کنید، در صورت عدم مشاهده این آیکون در اتاق گفت و گو، سازنده اتاق یا ادمین این امکان را غیرفعال کرده است، همچنین خودتان می‌توانید یک اتاق گفت و گوی جدید بسازید که از طریق کلیک بر روی گزینه (Star a Room) امکان پذیر است.

یک اتاق گفت و گو در چند حالت قابل ساخت است؟

اتاق گفت و گویی که هر فرد ایجاد می‌کند در سه حالت Open، Social و Closed ساخته می‌شود.

  • Open

در این حالت هر کاربری که در این نرم افزار عضو شده می‌تواند در اتاق گفت و گوی شما شرکت کند.

  • Social

در این حالت تنها با افرادی که شما آن‌ها را دنبال کرده‌اید می‌توانید مکالمه صوتی و گفت و گو داشته باشید.

  • Closed

در این حالت تنها افرادی که شما انتخاب می‌کنید می‌توانند در اتاق گفت و گو حضور داشته باشند.

چگونه در کلاب هاوس دنبال کننده‌های زیاد داشته باشیم؟

با توجه به اهمیت پروفایل در همه شبکه‌های اجتماعی، پروفایل در این شبکه نیز حائز اهمیت است، در قسمت پروفایل خود در رابطه با خود و موضوعات مورد علاقه ‌تان توضیحات کامل ارائه دهید، توجه کنید علاوه بر اینکه این که این موضوعات معرف شما هستند باید جذاب باشند، می‌توانید لینک اینستاگرام و توییتر خود را در بیوی کلاب هاوس قرار دهید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://batoyar.com/?p=2250
اشتراک گذاری:
مدیریت : امیر گوهری
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد آموزش کلاب هاوس + راهنمای ثبت نام در کلاب هاوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.