0
0

چرا باید برای سایت نماد ساماندهی وزارت ارشاد دریافت کنیم؟

104 بازدید
نماد ساماندهی وزارت ارشاد

نماد ساماندهی وزارت ارشاد چیست؟

در واقع نماد ساماندهی وزارت ارشاد، نمادی است که موجب اعتماد سازی افراد و کاربران به مدیران سایت شده، در صورت اعتماد، مشتریان با اطمینان و به راحتی به خرید محصولات و خدمات از سایت‌ های دارای این نماد می‌پردازند، نحوه دریافت مجوز ساماندهی را در ادامه مطلب می آموزیم.

وب‌سایت ساماندهی چیست؟

این وب‌ سایت پایگاهی است که اطلاعات همهٔ مدیران سایت‌ ها در آن ثبت می‌شود، وب‌ سایت ساماندهی به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌ های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وابسته است و به احراز هویت مدیران سایت‌ها می‌پردازد.

در صورت ثبت اطلاعات مدیران سایت‌ ها در این پایگاه اینترنتی، مدیران میتوانند از طریق ستاد، نسبت به حذف محتوای مجرمانه در وبگاه خود اقدام کرده و از فیلتر شدن سایت خود جلوگیری کنند.

نماد ساماندهی وزارت ارشاد

نماد ساماندهی وزارت ارشاد

آیا هر وب سایتی میتواند نماد ساماندهی وزارت ارشاد را دریافت کند؟

بله، مدیران تمامی سایت‌ های ایرانی با تمامی محتواها و موضوعات فرهنگی، تجاری، شخصی و دولتی باید در این سامانه احراز هویت شده و اطلاعات خود را ثبت کنند (فروشگاه‌های اینترنتی، سایت‌های تبلیغاتی، رسانه‌های کاربر محور، پایگاه‌های خبری و…) برای فعالیت نیاز به دریافت مجوز از سایت ساماندهی دارند.

در ایران تعداد زیادی از وب سایت‌ها این نماد را دریافت نکرده‌اند، مدیران همهٔ آن‌ها ملزم به دریافت این نماد هستند.

نحوه ثبت‌نام سایت در سایت ساماندهی

ثبت‌ نام و اطلاعات مدیران وب سایت‌ ها در وب‌ سایت ساماندهی از طریق فرایند زیر صورت می‌گیرد.

به آدرس اینترنتی http://samandehi.ir مراجعه کرده و با کلیک بر روی منوی سمت راست، گزینه ثبت‌نام و ثبت سایت را انتخاب کنید.

در مرحله بعد ایمیل، نام کاربری و رمزتان را وارد کرده و پس از تکمیل ثبت‌نام بر روی ورود به سامانه کلیک کرده و مشخصات کاربری خود را وارد کنید.

سایر اطلاعاتتان را در بخش تکمیل فرم اطلاعات وارد نمایید.

در مرحله بعد پس از تکمیل فرم اطلاعات، بر روی گزینه احراز اطلاعات کلیک کرده و تلفن ثابت و تلفن همراهتان را تأیید کنید.

نکته: برای تأیید تلفن ثابت و همراه باید از تلفن ثابت با مرکز ساماندهی تماس بگیرید و کد اختصاصی خودتان را بر روی صفحه قابل‌مشاهده است شماره‌گیری کنید، برای تأیید تلفن همراه نیز باید یک پیام کوتاه ارسال کنید.

در مرحله بعدی بر روی گزینه افزودن رسانه برخط کلیک کرده و نوع رسانه برخط خود را وارد کنید، که در ادامه به معرفی این رسانه‌ها می‌پردازیم.

مدیریت رسانه برخط سایت تان و وضعیت آن را می‌توانید در قسمت مدیریت رسانه برخط مشاهده کنید، باید در این صفحه روی گزینه انجام تائید فنی کلیک نمایید، با انتخاب یکی از روش‌ های “ارسال کد به ایمیل دامنه” یا تأیید از طریق “بارگذاری فایل در سرور” یا “افزودن متاتگ در صفحه اصلی” یا “تغییر عنوان سایت” میتوانید صاحب‌امتیاز بودن دامنه‌تان را اثبات کنید.

نماد ساماندهی وزارت ارشاد

نماد ساماندهی وزارت ارشاد

معرفی انواع رسانه برخط

  • رسانه برخط اختصاصی:

این رسانه شامل وب سایت‌ هایی هستند که فردی حقوقی یا حقیقی متصدی آن‌ ها را در سایت بارگذاری میکند و در واقع نوعی وب‌سایت شخصی شرکتی محسوب میشود که به معرفی محصولات، خدمات، بارگذاری اخبار و… میپردازد که تمامی آن‌ ها در دسترس همگانی و عموم مردم قرار می‌گیرد.

  • رسانه کاربر محور:

این رسانه شامل وب سایت‌ هایی مانند سایت‌ های شبکه‌ های اجتماعی است که گروه‌ ها و شبکه‌ های مجازی دارد و کاربران عمومی، محتوای دیجیتال آن را در سایت قرار می‌دهند.

  • رسانه برخط غیراختصاصی:

این رسانه شامل وب سایت‌ هایی همچون سایت‌ های بازی، موسیقی، فیلم، دانلود نرم‌افزار، کتاب و… است که به‌ صورت محتوای دیجیتال در دسترس عموم قرارگرفته و به کاربران ارائه می‌شود.

  • نشریه الکترونیک:

این رسانه شامل وب سایت‌ هایی همچون سایت‌ های خبری است که به طور دائم در محیط دیجیتال به روزرسانی شده و به صورت اخبار، تحلیل خبر، مصاحبه و گزارش و… در قالب نوشته، صدا، ویدیو در دسترس عموم قرار می‌دهند.

  • وبلاگ:

این رسانه شامل صفحاتی است که توسط سرویس دهندگان وبلاگ ایجاد می‌شوند و معمولاً رایگان هستند.

  • صفحه شخصی در رسانه کابر محور:

این رسانه نیز شامل پروفایل افراد و صفحه‌ های کاربران است که در شبکه اجتماعی ایجاد شده‌اند.

  • وبلاگ با دامنه اختصاصی:

این رسانه شامل وبلاگ‌ هایی است که از سرویس ثبت دامنه استفاده کرده‌اند.

نماد ساماندهی وزارت ارشاد

نماد ساماندهی وزارت ارشاد

انواع لوگو نماد ساماندهی وزارت ارشاد

نماد ساماندهی وزارت بهداشت به دو صورت دائم و موقت صادر می‌شود.

  • نماد دائم

این لوگوی طلایی شش ماه اعتبار دارد و به مدیرانی که احراز هویت آن‌ ها در سایت ساماندهی انجام و صلاحیت آن‌ ها توسط سایت تأیید شده تعلق می‌گیرد.

  • نماد موقت

این لوگوی خاکستری سه ماه اعتبار دارد، وجود این لوگو در سایت نشان دهندهٔ آن است که مدیر سایت توسط ستاد ساماندهی وزارت بهداشت احراز هویت شده و فرم تعهدنامه سایت توسط وی پر شده است اما هنوز صلاحیت وی توسط نماد ساماندهی وزارت بهداشت تأیید نشده است.

با کلیک بر روی هرکدام از لوگوهای موقت یا دائم صفحه‌ ای بازخواهد شد و اطلاعاتی بر روی صفحه‌ نمایش داده می‌شوند.

شرایط دریافت لوگو دائم ساماندهی

احراز هویت اولین مرحله برای دریافت لوگوی دائم است که از طریق اتصال سامانه ساماندهی به ثبت احوال و بررسی کد ملی انجام می‌شود.

توجه کنید که فعالیت رسانه برخطی که انتخاب میکنید، مطابق با فعالیت رسمی شخص حقیقی و حقوقی باشد و موضوعات خاص باید در اساسنامه شرکت نوشته شوند.

متقاضی باید صلاحیت قانونی فعالیت در رسانه بر خط را مطابق موضوع داشته باشد، در صورتی‌ که وی بنا بر قوانین جمهوری اسلامی ایران به مجوز نیاز داشت، باید آن را دریافت کند.

توجه کنید که موضوع فعالیت رسانه بر خط، باید طبق قوانین جاری کشور باشد.

باید فرم دریافت لوگو تکمیل شود، نوع برخط و فعالیت و موضوع آن نیز مشخص شود.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://batoyar.com/?p=1749
اشتراک گذاری:
مدیریت : امیر گوهری
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد چرا باید برای سایت نماد ساماندهی وزارت ارشاد دریافت کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.